پرش به محتوا

پروپرشنال ولو

پروپرشنال ولو یا شیر پروپرشنال تناسبی شیری است که برای توزیع مواد ورودی به یک یا چند خط خروجی بر قوانین فشار سیال متکی است. یک پروپرشنال ولو می تواند مواد را برای هر خروجی افزایش یا کاهش دهد، بسته به سطح مقطع آن خطوط خروجی.

شیر پروپرشنال ولو

دریچه های تناسب مواد پلاستیکی برای مخلوط کردن مواد بازیافتی و نو به نسبت مناسب و انتقال آنها به دستگاه قالب گیری تزریقی توسط اتولودر خلاء استفاده می شود. می توان آن را مستقیماً روی اتولودرها یا خط لوله گرانولاتورهای بازیافت نصب کرد.

نحوه عملکرد پروپرشنال ولو

یک مثال ساده یک لوله ورودی با سطح مقطع A است که وارد یک محفظه می شود. دو لوله دیگر به بیرون از محفظه منتهی می شوند، یکی با سطح مقطع 3A و دیگری با سطح مقطع A/2. اگر نیروی F به سیال در لوله ورودی وارد شود، فشار در آن لوله F/A خواهد بود. با استفاده از قوانین فشار، متوجه می شویم که هر لوله خروجی فشار یکسانی را خواهد دید. این بدان معناست که لوله خروجی با مساحت 3A نیرویی برابر با 3F و لوله خروجی با مساحت A/2 نیرویی برابر با F/2 ایجاد می کند. بنابراین، اگر نیروی 10 پوندی را به ورودی وارد کنید، به ترتیب نیروهای 30 پوند و 5 پوند از خروجی ها دریافت خواهید کرد. اگر نیروی 10 نیوتنی را به ورودی وارد کنید، به ترتیب نیروهای 30 نیوتن و 5 نیوتن از خروجی ها دریافت خواهید کرد.

انواع پروپرشنال ولو

پروپرشنال ولو های مورد بحث تا کنون همگی از نوع سوپاپ روشن/خاموش هستند که یا کاملا باز یا کاملا بسته هستند. کاربردهای زیادی وجود دارد که نیاز به تناسب دریچه دارند، به این معنی که شیر می تواند به هر مقداری از 0-100٪ باز باشد. پروپرشنال ولو در دستگاه های تزریق و پلاستیک بادی معمولاً در کاربردهای تناسب مخلوط کردن مواد نو و آسیابی استفاده می شوند.

به عنوان مثال، یک شیر پروپرشنال ولو را می توان برای کنترل میزان و جریان پلاستیک در دستگاه قالب گیری تزریقی استفاده کرد. دریچه های بزرگتر را می توان برای کنترل میزان جریان مواد استفاده کرد.

پروپرشنال ولو شیر تناسبی

این موتورها معمولاً بیش از 50 اسب بخار قدرت داشتند و سرعت آنها را می‌توان به راحتی با تنظیم مقدار مایعی که از کنار پره‌های آنها عبور می‌کند کنترل کرد. این نوع کاربرد زمانی بسیار محبوب بود که قطعات الکترونیکی فقط می توانستند مقادیر کمی ولتاژ و جریان را کنترل کنند. مقدار کمی جریان را می توان در پروپرشنال ولو کنترل کرد و مقدار زیادی اسب بخار را می توان در موتور هیدرولیک کنترل کرد.

کاربرد پروپرشنال ولو

پروپرشنال ولو شبیه دریچه‌های پنوماتیکی است که قبلاً مورد بحث قرار گرفت، زیرا دارای یک قرقره است که می‌تواند به پورت‌ها اجازه تغییر و همچنین باز یا بسته شدن از 0 تا 100 درصد بدهد.

اغلب دریچه‌های تناسبی در سیستم‌های فیدبک استفاده می‌شوند، بنابراین به آنها شیرهای تناسبی می‌گویند. دو نوع بازخورد با این شیرها در دسترس است. یک نوع بازخورد، حسگرهای موقعیت یابی خارجی مانند رمزگذارها هستند. نوع دوم بازخورد مستقیماً در داخل شیر قرار دارد تا موقعیت قرقره را نشان دهد.

بازخورد داخلی در جایی استفاده می شود که پاسخ سوپاپ باید آنقدر سریع باشد که نتواند منتظر بازگرداندن سیگنال بازخورد خارجی به تقویت کننده شیر و سپس به شیر باشد. کاربردهایی که نیاز به پاسخ سریع تری دارند شامل ربات های هیدرولیک و شیرهای کنترل سرعت در ماشین های تزریق پلاستیک هستند که سرعت تزریق پلاستیک به قالب را کنترل می کنند.

ویژگی های شیر پروپرشنال

این میکسر می تواند مواد جدید و مواد ثانویه را با توجه به نسبت مورد نیاز مخلوط کرده و سپس به فرآیند بعدی بفرستد. بدنه اصلی از فولاد ضد زنگ ساخته شده است که با دوام، طراحی خوب، خوش ساخت و بدون مواد تمیز کننده برای اطمینان از تحویل روان مواد اولیه است. از آلودگی مجدد مواد اولیه در حین حمل و نقل خودداری می کند. نسبت دو ماده توسط یک میکرو کامپیوتر کنترل می شود و اندازه گیری صحیح است.

شیر پروپرشنال تناسبی

مزایای شیر پروپرشنال 

 

  • عملکرد ثابت بدون تغییر ولتاژ
  • آب بندی و ساختار بدنه محکم
  • پسماند ولتاژ کم
  • مصرف برق کم
  • کیفیت عالی
  • ساختار فشرده و کوچک

 

خرید انواع پروپرشنال ولو

برای خرید انواع شیر های پروپرشنال تناسبی یا پروپرشنال ولو از بهترین مارک های روز دنیا متناسب با ماشین آلات صنعتی ، دستگاه های تزریق پلاستیک و پلاستیک بادی خود از طریق راه های ارتباطی  با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

شرکت پارس ارائه دهنده بهترین ماشین آلات و تجهیزات جانبی صنعت تزریق پلاستیک و پلاستیک بادی با سابقه درخشان فعالیت در این حوزه می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *